wracając po naszych

https://niezalezna.pl/kultura-i-historia/odnaleziono-szczatki-chlopca-z-obozu-koncentracyjnego-dla-dzieci/568113

Oboz koncentracyjny dla dzieci stworzony przez niemców (celowo małą literą) w okupowanej Łodzi pochłonął wiele ofiar. 

Trafiały tam dzieci ludzi aresztowanych z różnych powodów przez gestapo. 

dzieciaki były zabijane przez wachmanów, dziesiątkowały je choroby epidemiczne*.

u szwabów brak świadomośi że ich dziadkowie stworzyli coś takiego. 

może warto każdorazowo zapraszać na takie ekshumacje ambasadora tego bandyckiego kraju? 

i za każdym razem dociskać publicznie pytaniem o reparacje. Pokazywać w tv jak się szwab miga, wykręca... 

nie przyjedzie? też dobrze - jechać jak po łysej kobyle że nie chciał na wlasne oczy zobaczyć świadectwa bestialstwa swojego narodu. 

*

a tu "ciekawostka zoologiczna" 

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2020/09/11/bila-gdzie-popadnie-pozdzierala-jej-z-ciala-strupy-ze-skora-tak-katowala-swoje-ofiary-oprawczyni-z-malego-oswiecimia/ , https://pl.wikipedia.org/wiki/Genowefa_Pohl

- sadystyczna dozorczyni z tego obozu - po wojnie zmieniła nazwisko na bardziej polskie, przefarbowała się na komunistkę i pracowała m.in. jako przedszkolanka (!!!) w tej samej Łodzi gdzie dokonywała zbrodni (!!!). Musiała mieć bardzo mocne (ubeckie?) plecy bo została osądzona dopiero w 1970 roku. Wyrok - 25 lat.

Image

© 2024 Andrzej Pilipiuk | Wszystkie prawa zastrzezone| Realizacja: AS DIGITAL