odpowiedzialność?

https://niezalezna.pl/polska/kolejna-afera-w-szpitalu-poludniowym-sfalszowano-20-kart-zgonow/573560

Na czym polega odpowiedzialność polityczna? 

Po pierwsze: wybrana "demokratycznie" władza kieruje swoich ludzi na rozmaite stanowiska obsadzane z nadania. Jeśli trafiają tam nieodpowieni niekompetentni ludzie - już jest źle. Ale może się trafić że na stanowiska trafia rozmaity szlam przyklejony do partii władzy. Skutki widzimy dziś w Warszawie. 

Po drugie - wadza swoimi działaniami (oraz zaniechaniami) kreuje pewien klimat społeczny. Wysyła sygnał że pewne rzeczy się nie opłacają lub wręcz przeciwnie. Co gorsza czasem pokazuje że ze nad masą rzeczy nie panuje - przez co umacnia kombinatorów i kryminalistów w poczuciu pełnej bezkarności...

*

miejsce tuska i jego ludzi jest w więzieniach, a jego partię należy definitywnie odesłać na śmietnik historii. 

Image

© 2024 Andrzej Pilipiuk | Wszystkie prawa zastrzezone| Realizacja: AS DIGITAL