Bu ha ha ha ha ha...

https://filarybiznesu.pl/gospodarka/polska-odrobila-dystans-do-najbogatszych-panstw-europy/a30261

autorzy tekstu twierdzą że Polska nadrobiła dystans do najbogatszych krajów Europy. 

*

Po pierwsze: to że coś tam nadgoniliśmy wynika niemal wylącznie z faktu że nie my się rozwjamy tylko oni się zwijają. 

Po drugie: Owszem wokół nas jest ładniej niż za komuny - budynki publiczne, zieleńce, trawaje, zadbane ryneczki i place zabaw - ale nadal jest niewyobrażalna ilość biedy... A do tego auta i mieszkania oraz wakacyjne wyjazdy pokupowane są na kredyt - który spłaca się latami i udzielono go na lichwiarskich zasadach. 

Po trzecie: nasze ceny dogoniły szwedzkie - ale przeciętne szwedzkie zarobki nadal są ponad dwukrotnie wyższe. 

Image

© 2024 Andrzej Pilipiuk | Wszystkie prawa zastrzezone| Realizacja: AS DIGITAL