АНДЖЕЙ ПІЛІП’ЮК

АНДЖЕЙ ПІЛІП’ЮК

 

Народився у 1974 році, археолог за освітою, за покликанням - письменник, публіцист, незалежний історик і шукач метеоритів. Родина Піліп’юків походить з селища Войславіце, що неподалік кордону з Україною. Анджей офіційно не цурається своїх козацьких коренів. Письменником вирішив стати ще на тринадцятій весні життя і тяжкою багаторічною працею таки досягнув своєї мети.

В народі за Піліп’юком закріпилось звання «найталановитішого барда польського села від часів Реймонта». Дебютував у 1996 році на шпальті польського журналу SF оповіданнями про невмирущого діда самогонщика і екзорциста Якуба Вендровича, тим самим відкриваючи цілий цикл сатирично-містичних пригод.

З того часу автор видав 28 книг, середнім тиражем по 35 000, які принесли йому славу і визнання читачів у цілій Польщі, Чехії та подекуди й Росії.

В Україні готується до друку перший том «Хроніки Якуба Вендровича» у видавництві братів Капранових «Зелений Пес». Очікувана прем'єра – квітень 2013 року.

 

 

Літературні нагороди:

 

- 12-кратний номінант на найпрестижнішу нагороду у галузі польської фантастики ім.Януша Зайдла, отримав її в 2002 році за оповідання «Кузини»;

- Бестселер мережі книжкових гіпермаркетів «Empiku» - 2009 за "Homo Bimbrownikus"
- "Nautilius" - 2009 за оповідання "Різник дерев" в плебісциті читачів "Science Fiction"

Також, Піліп’юк є володарем декількох десятків локальних нагород від фан-клубів

 

-      Максим Бондаренко,
офіційний представник Анджея Піліп’юка в Україні

-       

п у т і в н и к    т в о р ч о с т і

 

 

Цикл «ХРОНІКИ ЯКУБА ВЕНДРОВИЧА»

 

Цикл складається з 7 томів, зібравши у собі 90 оповідань та 3 мікроповісті, пов'язаних з образом головного героя – Якуба Вендровича (Мандрівника), загальною кількістю 2 400 сторінок.

Жанр: гумористично-побутова фантастика. Томи 1-4 видані також у Чехії. В Росії планується видання загального однотомника вибраних оповідань. В минулому деякі оповідання вже друкувались в російських антологіях. В Польщі перший том вже був перевиданий вп'яте, сумарним тиражем близько 80 тисяч примірників. Шостий том (прем'єра IX, 2009) виданий стартовим тиражем в 35 тисяч примірників. З часу прем'єри першого тому у 2002 році цикл постійно присутній на полицях книгарень. На основі оповідань розроблено комікс. „Хроніки Якуба Вендровича” видані також аудиокнигою. Том „Чарівник Іванов” додатково видано у кишеньковому форматі. Ведуться переговори щодо екранізації.

 

        Герой творів – старенький, вічно на підпитку, сільський екзорцист-аматор Якуб Вендрович, який щиро недолюблює чужих, від якого чути запах перегару та невипратими шкарпетками. Окрім того, за ним тягнутся гріхи незаконного варіння самогону та браконьєрства. Його одвічні вороги – вампіри, демони і різного роду нечисть на чолі з міліцією та заздрісними сусідами. Якуб веде вкрай асоціальний спосіб життя: ніде не працює, більшість свого часу проводит у пивному барі або при виконанні невідомо-якої вже за рахунком нездійсненої місії з врятування Світу. Не рідко його жертвами стають бездомні собаки та кішки, яких дідусь ловить (увага! Представникам Грінпісу та вразливим вегетаріанцям далі не читати!) щоби зробити з них закуску - паштет під свій термоядерний самогон. Завдяки своїм постійним нелегальним діям, Якуб перманентно знаходиться в конфронтації з законом. Пригоди невгамовного дідугана Вендровича стають нагодою для їдкої сатири на соціалістичну та сучасну Польщу. В тексті неоднаразово зустрічається  жорстка пародія на різні явища поп-культури. Завдяки чорному гумору успіх цього циклу в Польщі користується величезною популярністю.

 

 

 

Том I «ХРОНІКИ ЯКУБА ВЕНДРОВИЧА», 290 сторінок

 

Кіллер

Рецепти від шеф-кухара Якуба Вендровича 

На рибалці

Гороскоп на 2002 рік

Боєголовка

Шахрай

Ревізія

Свинячий бунт

Імплант

Готель «У ГРАБІЖНИКА» або канікули Якуба Вендровича

Y FILES «розсекречені матеріали»

Загадки з води

Казка для внучка

Проти першої заповіді

Протокол затримання

 

 

Том II «ЧАРІВНИК ІВАНОВ», 266 сторінок

 

Чарівник Іванов (мікроповість)

Бестія (Монстр)

М'ясо

Котел

 

 

Том III «ВІЗЬМЕШЬ ЧОРНУ КУРКУ...», 385 сторінок

 

Візьмешь чорну курку...

Проблеми

Самогонопровід

Дім без дверних ручок

Дерев'яний Розум

Дідусь

Ленін

Ленін 2: Щось вижило

Оказія

Остання послуга

Знахідка

У камінному крузі

Кінцеве страхування життя

Парк Юрського періоду

Реприватизація

Сповідь

Титанік

Ідеальне вбивство

«Швидка допомога»

 

 

Том IV «ЗАГАДКА ДЖЕКА ПОТРОШИТЕЛЯ (РІЗНИКА)», 396 сторінок

 

Загадка Джека Потрошителя (Різника)

Веселий шпиталь

Три бажання

Крива (Смерть)

Якуб Вендрович і сім гномів

МатрицЯ

Тунель

Порахунки в ніч перед Різдвом

Горщик золота

Голова

Прогулянка

Мандрівка

Зустріч з народом

Якуб в опері

Кочегарка

Учень кравця: майстер-клас

Віват святам!

Якуб на тропі Йеті

Російська Рулетка

Замок

Думаючий Самогон

Таємниця скислого самогону

Полювання на Молотова

 

 

Том V «ВІШАТИ МОЖЕ КОЖЕН», 323 сторінок

 

Рекрути (Новобранці)

Фабрика

Похмілля

Урок

Музей під відкритим небом

Тітка Агнєшка (Яга)

Контингент

Поле Очеретів (мікроповість)

 

 

Том VI «HOMO SAMOGONSCHIKUS», 357 сторінок

 

Остання місія Якуба

Угода з Дияволом

Здохла (Околіла) 

Homo Samogonsсhikus або Гомо Самогонщикус (мікроповість)

 

 

Том VIІ «ОТРУТА», 350 сторінок

 

Витівка

Чортик

Привид

Дракон

Стайня

Отрута

Щелепи

Гості

Пляшка

Дільниця

Чорний пункт

Приготування

Зустріч з письменником

Граф

Курка

Штанга

Лазарет

Дзеркальце

Вибори

 

 

«ДОБИТИ ДІДА» - Комікс про пригоди Якуба Вендровича і компанії

 

 

 

Цикл прo ВАМПІРІВ

 

 

Том I «ВАМПІР З M-3», 330 сторінок

 

Стартовий тираж 35 тисяч примірників. За перший місяць продажу книга зайняла 7-му позицію в списку бестселерів мережі книгарень Емпік.

Планується написання декількох томів. Тематичний цикл пов'язаний з циклом про пригоди Якуба Вендровича. У даному випадку - це зухвала пародія жахів, яка нещадно висміює поп-культуру моди на сагу про вампірів. Сюжет відбувається в часи Соціалістичної Польщі, десь близько 1985 року. Головна героїня - дурнувата донька члена комуністичної партії, підліток-атеїст, яка після вдалого самогубства прокидаєтся у власній труні вампіром. Дівчина приєднується до групи вампірів-трудівників, які живуть, якщо так можна окреслити, у Варшаві. У наступних томах з'явлються мутовані хробаки, воскресла єгипетська мумія та оборотень.

Оповідання збивають з ніг їдкою сатирою, висміюючи низький рівень життя та інші болячки в умовах кризи соціалістичної країни. Описи значною мірою показують відбитки дійсності Варшави того часу. Негативні герої: співробітники та інформатори комуністичних спецслужб, а також рідня дівчини – усі члени комуністичної партії, які переслідують вампірів з ідеологічних мотивів. Вампіри втягуються в операції на чорному ринку, торгують золотом і навіть іноземною валютою, вступають в контакти з кримінальним світом та шукають артефакти, маючі цінність для своєї раси.     

 

 

Цикл прo СЕСТЕР КРУШЕВСЬКИХ

 

3 томи, разом 917 сторінок.

Проданий тираж кожного тому превищив 25 тисяч примірників.

 

Це тепла і оптимістична історія прo дружбу трьох неординарних жінок: інформатика з Центрального Бюро Розслідувань, її родички – учениці алхіміка, яка ще в XVII столітті вжила крихту філософського каменя і після цього ніколи вже не старіла і не вмирала, а також, застала ще часи Візантійської імперії юної вампірші. Події відбуваються в Кракові на початку XXI століття. У всіх 3 томах присутні неодноразові історичні посилання, а особливо, щодо історії алхімії і, звичайно ж, їдка сатира на болючі теми нашої сучасності.

В Польщі трилогія перевидавалась чотири рази, між іншим, також у твердій обкладинці.

Перший том видано також чеською мовою. Чехія очікує видання другого тому. Перший том готується також до видання в форматі аудиокниги.

 

 

Том 1: «КУЗИНИ», 319 сторінок

 

Катажина Крушевска, співробітник Центрального Бюро Розслідувань працює над програмою ідентифікації людей, опираючись на порівнянні фотографій. Весь свій вільний час вона присвячує лишень одному - щоби за допомогою службових комп'ютерів і завдяки розробленій нею ж програмі, віднайти свою двоюрідну сестру Станіславу, яка живе і виглядає молодою як мінімум з кінця XVI століття. А тим часом, Станіслава прибуває до Польщі в надії віднайти свого майстра, алхіміка Сендивоя. Під час пошуків вона береться за работу вчительки в приватному ліцеї. До тієї ж школи ходить і новенька дівчинка Моніка, на вигляд 16-ти річна, а насправді – тисячолітній вампір.

 

 

Том 2: «ПРИНЦЕСА», 295 сторінок

 

До Кракова приїздить угорець Лашло з румунського Седмьогроду. Будучи початківцем-мисливцем на вампірів, він протягом декількох років мандрував Балканами, полюючи на Моніку. У Кракові він випадково зустрічає вельми старого мисливця на вампірів Армініуса. Разом вони вирішують спробувати зловити дівчину. В Алхіміка також з'являються проблеми – в Кракові активізується «братство другої дороги» – секта фальшивих алхіміків, які виготовляють золото з людської крові.

 

 

Том 3: «СПАДКОЄМИЦІ», 303 сторінки

 

Катажина та Станіслава вирішують повернути собі своє родове помістя та надати йому минулу славу. Але їх плани зустрічають з супротивом сучасні місцеві жителі, нащадки колишніх кріпаків, а тепер – здеградованих алкоголіків. Будучи не в силах дати раду зі «спадкоємицями» місцеві бунтарі вдаються до нетрадиційних методів. В результаті нещасного збігу обставин їх жертвою стає вампір Моніка. А в цей час над Алхіміком знову нависла смертельна небезпека.

 

 

Цикл «ОКО ОЛЕНЯ»

 

Загальна цілісність циклу: близько 2400 сторінок.

Тираж продажів кожного тому превищив 25 тисяч примірників.

Усі томи опинились у списку бестселерів престижного польского видання «Річьпосполита» („Rzeczпоsпоlita”) та книжкових інтернет-магазинів.

 

Даний цикл повістей - про групу людей, наших сучасників, які були перенесені в минуле, з завданням віднайти титуловий артефакт – таємну печатку Ганзійського Союзу. Книги відкривають перед читачем широку панораму Скандинавії та басейну Балтики XVI століття. Завдяки археологічній освіті автора, книга насичена пізнавальною інформацією.

 

 

Том 1: «ШЛЯХ ДО НІДАРОС», 399 сторінок

 

Марек – вчитель інформатики одного з Варшавских ліцеїв несподівано дізнається, що Земля опинилася на шляху рою метеоритів з антиматерії, який наближається до нашої планети. Майже в сам момент знищення планети разом зі своїм учнем Сташком, вони зустрічають чужопланетянина, і взамін за свій порятунок погоджуються стати його слугами. Марек воскресає в 1559-ому році на старому тракті пілігримів до собору в Нідарос (Трондхейм), де отримує загальну інструкцію від наглядачки місії механічної ласки (горностаю). Там же він зустрічає занурену в літаргію дівчину Хелю, з якою має виконати завдання. Разом вони зустрічають католицького священика, який намагається підтримати віру в уже протестантській Норвегії. В результаті сутички з данцями, священика вбивають, Марка тяжко ранять, a дівчину викрадають.

 

 

Том 2: «СРІБНА ЛАНЬ З ВІЗБІ», 367 сторінок

 

Ласка воскресила Сташка і той разом з Мареком рятують Хелю з ув'язнення та переховуються в одному з домів в Трондхеймі. У той час до міста прибуває провідник Братства Святого Олафа - купець Пітер Ганзавритсон. Знову з'являється механічна ласка з новими наказами. Марек пливе кораблем на південь, а Сташек з Хелею приймають рішення про відчайдушну спробу пройти взимку через скандинавські гори.

 

 

Том 3: «ДЕРЕВ'ЯНА ФОРТЕЦЯ», 383 сторінок

 

Сташек гине від стріл мандруючих в часі китайців. Тяжко поранений під час битви на морі Марек, приходить до тями в канторі Ганзи в Берген. Хеля самотужки продирається до нього через сніги Норвегії. У цей час, управитель країни данський намістник вирішує покінчити з екстериторіальністю кантори. Йдучи за китайцями, у Бергені з'являється запорізький козак Максим. Том дуже зосереджений на моменті великого історичного зламу, який вирішив долю Ганзійської  Ліги та цілої Північної Європи.

 

 

Том 4: «ВОЛОДАР ВОВКІВ», 399 сторінок

 

Воскреслий китайцями Сташек стає в'язнем на таємній базі в Швеції. Разом з лапландськими товаришами по неволі він робить спробу бунту. Марек та Хеля прибувають до Гданська, де відразу потрапляють в тенета інтриг членів Ганзи.

 

 

Том 5: «ТРІУМФ ЛИСА РЕІНИЦКЕ», 440 сторінок

 

Марек потрапляє до в'язниці магістрату в Гданську, де його звинувачують в контактах з нечистою силою. Загадковий вбивця атакує Хелю. У місті панує банда невловимих бандитів. Всі ці три справи намагається зв'язати в одне ціле та розплутати місцевий допитливий юстицій.   

 

 

Том 6: «СФЕРИЧНА АСТРОЛЯБІЯ», 419 сторінок

Рубіж весни-літа 1560 року. Сташек доглядає важко поранену Хелю. У місті далі панують жорстокі вбивці, які залишають по собі спеціальний знак – вовчі хвости. На додаток до проблем, хлопчина ошукав самого бургомістра, вдаючи себе за кур’єра Ганзи, за що і поніс сувору кару. У порту пришвартувався дуже підозрілий російський корабель. А королівський юстицій успішно сує свого носа до кожного закамарку. Марек, закутий у кайдани та під наглядом професіоналів від мокрої роботи, відбуває зіслання на морському кладовищі кораблів неподалік берегів Литви. Не зважаючи, на свій безнадійний стан, він вдається до відчайдушної спроби втечі. Долі героїв перетинаються у Візбі на острові Готланд. Туди ж потрапляє і титулярний артефакт…  

Книга опинилася на 2-му місці списку бестселерів інтернет-книгарні Merlin та на 1-му місці мережі книжкових супермаркетів Емпік (Empik).

 

 

 

ЗБІРКИ ОПОВІДАНЬ

 

 

5 томів, 55 оповідань, разом 2187 сторінок. Оповідання представляють широкий спектр різних підкатегорій і жанрів фантастики та містики, за винятком фентезі. Паралельні світи, альтернативні реальності, подорожі в часі, зміна історії, примари з минулого і т.п. Більшість з цих оповідань стосуються різних періодів історії Польщі, царської Росії та СРСР. Окреме місце посідає оживлена українська міфологія та фольклор. У кожному томі, бодай в одному оповіданні можна відстежити долі та неймовірні пригоди постійних героїв: лікаря Павла Скуржевського, шукача антикваріату Мацєя Шторма та археолога Томаша Ольшаковського. Настрій оповіданнь витримано здебільшого у серйозному тоні, на серйозні теми, хоча, часом і не без вкраплень гумору.

Деякі оповідання були надруковані литовською та чеською мовами в антологіях та журналах.

Проданий тираж кожного з томів перевищив декілька десятків тисяч примірників.

 

 

Збірка № 1 – «2586 КРОКІВ», 517 сторінок

 

1) 2586 кроків – Зима 1876. До норвежського Берген приїздить молодий польский лікар Павел Скуржевський, з метою вивчення місцевих методів лікування прокази. Він дізнається, що хворих виганяють з міста до лепризорію, шлях до якого завжди вимірюється саме 2586 кроками.

2) Літак в далекі краї – Історія хлопчини, який продає біжутерію в одному з магазинчиків аеропорту. Він дізнається, що час від часу, там прилітають літаки з неіснуючої країни. Невдовзі він знайомиться з її володарем у вигнанні.

3) Вечірні дзвони – Україна напередодні революції 1917 року. У селах на мочарах Полісся розповсюдилася таємнича хвороба. Лікар Павел Скуржевський бореться з нею як медик, поступово відкриваючи неймовірне джерело хвороби. Оповідання стосується вірувань українського фольклору.

4) Погані часи – Атеїст-комуніст продає свою душу підозрілій фірмі.   

5) Шанс – Спроба зміннити історію з метою порятунку царя.

6) Марс 1899 – Історія радянського вченого, який намагається дізнатись правду про дореволюційні спроби запуску космічного супутника на Марс. Текст визнано першим польським оповіданням в стилі steampunk.

7) У моєму домі - привиди – Сатира на донос громадянина-параноїка.

8) Атомна рулетка – Висміююча картина альтернативного світу, в якому Польща виграла ІІ Світову війну і тепер, будучи супердержавою, контролює цілу Центральну Європу. Польска Імперія показана з пункту бачення молодого українського конспіратора.

9) Відьма Моніка – Історія про дівчину, яку звинувачують в чаклунстві та красивого інквізитора.

10) Грішка – Спроба показати Распутіна в позитивному образі.

11) Ну, дуже чужий капітал – Наступний донос громадянина-параноїка.

12) Вляна – Історія вампіра-підлітка, яка прибула з альтернативного світу до нашого для виконання певної місії.

13) Каналізація – Двоє агентів ФСБ досліджують каналізаційні системи Москви в пошуках таємної бази чужопланетян.

14) Зона – Український охоронець-сталкер прочісує Чорнобильську зону в пошуках розумних мутантів людиноподібних коней.

 

 

Збірка № 2 – «ЧЕРВОНА ГАРЯЧКА », 429 сторінок

 

1) Червона гарячка – Петроград після Жовтневої Революції. По місту поширюється інформація про невловимого серійного вбивцю, який відриває своїм жертвам голови. Лікар Павел Скуржевський ув'язнений в казематах ЧК приходить до висновку, що соціалізм – це смертельна вірусна хвороба.

2) Груха – Учень школи відкриває, що у сучасній Польщі досі існує катівський цех. Здобуті знання він використовує для ліквідації нестерпної вчительки.

3) Блакитна Проказа – Бактеріологічна війна людей проти гномів. Чи не єдине оповідання у жанрі фентезі.

4) Мотор з Ломжи – Журналіст типової жовтої преси допустився помилки в статті. І замість того, щоби визнати та виправити свою провину він з кожним разом все більше заглиблюється в брехню, використовуючи фальшиві фотографії.

5) Цепелін L-59/2 – Група німців відправляється відреконструйованим дерижаблем до Африки з гуманітарною допомогою. По дорозі на палубі з'являються привиди попередньої команди.  

6) Дядько Ігор – Польща, 50-і роки. Здеградований офіцер Служби Безпеки намагається затримати поїзд-привид і, користаючись можливістю, зганьбити доньку наглядача станції. Але…  

7) По іншу сторону – Колекціонер купує загадкову китайську шкатулку. Відкривши її кришку, герой потрапляє в паралельне дзеркальне відображення нашого світу, але набагато гірше від самої реальності.  

8) Там, де диявол говорить надобраніч – Візія Польщі, приблизно через 200 років після завоювання Європи ортодоксальними мусульманами фундаменталістами.

9) Пір'ячко в живоплоті – Історія підлітків з Праги (району в Варшаві), які відкривають існування загадкового анклаву.

10) Операція «Шинка» – Польща періоду застою соціалізму. Ставши лицем перед фактом повної відсутності м'яса в країні, партія вирішує вислати в минуле спецпідрозділ, який здобуде м'ясо, полюючи на мамонтів.

11) Літка фон Риббентропа – Польща показана великою імперією. Журналіст, намагаючись розплутати таємниці виграної війни, взнає, що один з участників тих подій досі ув'язнений в концтаборі США. Харизматичний генерал спецназу приймає рішення силою відбити полоненого на ворожій території.

 

 

Збірка № 3 – «РІЗНИК ДЕРЕВ», 479 сторінок

 

1) Стажування – Чорний гумор з життя охоронців кладовищ, які працють у нічну зміну.

2) Різник дерев – Деякі зі старих дерев, що ростуть на кладовищах, містять в собі демонів. Щоби їх вигнати вам знадобиться справжній професіонал відомий під псевдонімом «Різник дерев».

3) Операція „Яйця” – Історія з часів комуни. З Тайваню до Варшави приїздять двоє шукачів. Їх ціль – знайти столітні яйця, сховані десь в районі Варшавської Праги. Служба Безпеки сідає їм на «хвіст».

4) Справа Філіпова – Історія з життя агентів царської охорони з елементами подорожі в часі та спроби зміни історії. Дія відбувається в Петербурзі напередодні революції 1905-го року.

5) Шантаж – Польща представлена як атомна супердержава, яка веде війну з Росією. Цього разу з гумором. 

6) Читаючи з землі – Історія з життя археологів, які проводять дослідження недалеко від села, мешкаці якого - здеградовані алкоголіки з польської провінції.

7) Полоз – Весела Історія про одного козацького отамана XVII століття та його пошуках легендарного білого змія, який охороняє казкові скарби.

8) Бунт кравців – Сучасна Польща очима інопланетянина, який використовує зовсім іншу систему цінностей.

9) Стрих (Горище) - Історія графика, який купив квартиру на горищі з привидом на додаток. 

10) Серце Каменя – Історія людини, яка, щоби отримати спадок має виконати лише одну умову, - знайти та відчарувати дівчину, перетворену його предком в кам'яну статую.

11) Театральна Історія – Часи Військового стану (1981-83) в Польщі. Молодий опозиціонер потрапляє на роботу в Великий (Оперний) Театр в Варшаві. Там він дізнається легенду про людей, які, живучи в Театрі, ніколи не виходять на вулицю.

12) Сліди оливи на піску – Рік 1923. Лікар Павел Скуржевський натраляє в північній Сирії на підказки, які досить ймовірно дозволять йому злокалізувати місцезнаходження біблійного Едемського саду на Землі. Однак, така таємниця дуже добре охороняється місцевим плем'ям.

 

 

Збірка № 4 – «АПАРАТУС», 395 сторінок

 

 1. 1)За кордоном. Львів – шпигунська історія про місію у післявоєнний Львів часів Радянською окупації. Не без ноти ностальгії.
 2. 2)Останній єпископ – Лікар Павел Скуржевський в глибини Сибіру натрапляє на сліди існування таємничої обителі Кіжляк – святого місця для старообрядців.
 3. 3)Віслюча історія – повчальна історія для лінивих діток. Заморожуюча кров у жилах правда про добре відому дитячку казку.
 4. 4)Апаратус – Шукач античності Мацєй Шторм натрапляє на незвичну головоломку часів довоєнної Варшави.
 5. 5)Ставок – про наслідки дослідів з генною інженерією гітлерівців у окупованій Варшаві та прадавню істоту.
 6. 6)Дерев'яні книги – Над квартирою Шторма поселились дивні сусіди. Цілий час їм товаришать, немов сторожа, коти. Сам час дізнатися, що криє таємниця!
  1. 7)Дзвін свободи – Царська Росія напередодні І Світової Війни. Доктор Павел Скуржевський висланий на північ для щеплення каторжників. Ті знаходять у землі старий дзвін, який не мав бути віднайденим…

 

 

 

Збірка № 5 – «ЧОБОТАР З ЛІХТЕНРАДЕ», 377 сторінок

 

1) Wunderwaffe – Сатирична, альтернативна історія з відомими героями у головних ролях. А що, якщо Гітлер не зміг прийти до влади у Німеччині, бо та була вже на той час частиною… Росії?

2) Трактат про гігієну – Знову лікар Павел Скуржевський змагається із заразою, місцевими забобонами та зустрічає опір чогось, що не в стані як науковець пояснити.

3) Сліди стоп в розкопках – Томаш Ольшаковський під час розкопок натрапив на дивний слід. Термін «оживша історія» не сподобається його допитливому учневі.

4) Паровоз – Влада ніколи не терпить свідків трагедії, яка може підірвати спокій у суспільстві. Особливо, якщо ця влада – Радянська. Особливо, якщо цей випадок – родом з іншої реальності.

5) Люди, які знають – Ви вірите у прокляття? Якщо ні, то антиквар Мацєй Шторм Вам розповість про те, як гріхи минулого можуть тяжіти над нами у сьогоденні.

6) В окулярі стереоскопу – Для когось, хто прожив довге життя залишаються тільки спогади. А хтось, спогадами творить собі це життя.

7) Секрет Медвежого острова – Лікар Павел Скуржевський знову дав себе втягнути у авантюру, яка привела його до в'язниці. Але краще це, аніж таємнича зброя яка могла потрапити у невластиві руки.

8) «Єті йдуть на захід» - Сліди Єті віднайдені у міжвоєнній Польщі! Що це: довго приховувана таємниця минулого, чи майстерний обман?

9) Святиня – Цього разу на допомогу археологічній знахідці Томаша Ольшаковського та порятунку розкопок від місцевих захланних інвесторів приходять шамани из Лапландії.

10) Чоботар з Ліхтенраде – Він вбивав їх, щоби їх сила і вміння перейшли до нього… Мацєй Шторм дізнається про секрет цеху чоботярів та те, що деякі інструменти не варто брати до рук.

 

 

 

ТВОРИ ДЛЯ МОЛОДІ

 

 

«ОПЕРАЦІЯ ДЕНЬ ВОСКРЕСІННЯ», 491 сторінок

 

Повість про подорож у часі.

Відбулася страшна aтомна війна з усіма її руйнівними наслідками. Єдиним шансом порятунку людства є небезпечний стрибок у часі, з метою прямого втручання в минуле, щоби зробити зміни і запобігти трагічному розвитку історії. Головні герої – група з п'яти підлітків, які мають запобігти факту народження президента Польщі, який стане виним у початку глобального конфлікту. Але апаратура машини часу ще не удосконалена і відбувається збій техніки. Двоє героїв випадково потрапляють до Варшави часів великої епідемії чуми в 1624-ом році (на додаток до свого нещастя, без можливості повернення). Ті ж, хто приземлились у визначеному часі, потрапляють у засідку, підготовлену частиною царської охорони спеціального призначення, створену якраз для полювання на подорожуючих у часі. У битві за зміну історії на долю героїв випаде помірятись силою не тільки з ворогами, але й з особистим страхом, болем та спокусами.

Повість наскрізь просякнена польською історією та реаліями Варшави різних епох, тому, зміст може бути важкосприйнятним для іноземного читача.

 

 

Цикл «НОРВЕЗЬКИЙ ЩОДЕННИК»

 

3 томи, разом 1030 сторінок

Том 1: Втеча, 350 сторінок

Том 2: Чужі стежки, 386 сторінок

Том 3: Північні вітри, 294 сторінок

 

Дія повісті відбувається близько 1985-го року в Польщі та Норвегії. Це історія обдарованого незвичайними властивостями підлітка, який страждає на посттравматичну амнезію. Евакуйований з Польщі, герой потрапляє до маленької занепадаючої хатинки на півночі Норвегії, оточений людьми, які видають себе за його друзів. Він нав'язує контакти з білою російською еміграцією та виявляється вплутаним в її інтриги. По-маленьку, завдяки дивним просвітленням, до хлопчика повертається пам'ять, і він починає усвідомлювати свою роль в цій небезпечній грі. Викрадений польським спецназом, герой потрапляє до рук лікаря-психопата...

Книга може важко сприйматися іноземним читачем.

 

 

Цикл «ПАН САМОХОДИК І...»

19 томів, разом близько 3500 сторінок

 

Під псевдонімом Томиш Ольшаковський з-під пера Піліп’юка з'явилось 19 (зі 100) томів продовження пригод „Пана Самоходика” (оригінал серії – авторства Збігнєва Нєнацького був частково перекладений на болгарську мову).

 

 

 

 

ВИБРАНІ АФОРИЗМИ ТА УРИВКИ З ТВОРІВ ПІЛІП’ЮКА 

 

Цикл про Якуба Вендровича

 

«Хроніки Якуба Вендровича»

-     Нудиста кишеньковим злодієм не злякаєш.
     постать: Йосип з «Готелю під Грабіжником»

 

«Чарівник Іванов»

-     Бригада рибаків (з гуртовим доступом до ставків) шукає стабільного збуту.

-     Еліксир Життя! Вироблено в Україні. Ціна 9 злотих за літр.

-     Курси виживання для вчителів державних шкіл. Викладачі зі Спецназу.

-     Літиратурні мастеркласси від Якуба Вендровича!

-     Мальовничі рейси Бугом прикордонною зоною!

-     Золото. Дуже дешево. Продукція власна. Криворіжсталь. Питати діда Алхіміка.
     Джерело: «Дрібні оголошення» – кінцева обкладинка книги

 • – А що би, пан, змінив на території ґміни?
  – Та все.
  – Хмм. А як би Ви це виконали?
  (...)
  – Найкращим методом - багатошаровості.
  – В чому ж його суть?
  – Все просто. Беремо шар землі – шар комуністів – шар землі і шар комуністів…
 • Проковтнувши останній шматок ковбаси, він повитирав уста газетою. Культура має бути передусім!

 

 «Візьмеш чорну курку...»

 

 • Краще мати, а не потребувати, ніж не мати і не потребувати!
       Козак Семен в «Оказія»

 

 • - Наша проблема полягає зовсім у іншому, - і генерал стишив голос. – Останнім часом, тобто декілька днів тому, варта мавзолею, та, що при самому скляному саркофагу (Леніна) зауважила, як би то сказати… що вождь почав рухатися.
  - Це якраз легко можна пояснити
  – Ну, так говоріть, громадянин екзорцист!
  – Ви ж самі цілих сімдесять років повторюєте, що Ленін вічно живий, ось він сам під кінець в це й повірив.
       «Ленін»

 

«Загадка Джека Потрошителя (Різника)»

 

 • – Нудно якось так без діла сидіти, - ствердив Якуб по годині лінивства. – Може би так підпалити щось або кривди комусь заподіяти?
       «Якуб на тропах Єті»
 • – Перевіряю – Якуб доклав на стіл ще п'ятнадцять патронів від Калашникова.
  – Дивись, бо програєш усі набої – застеріг екзорциста Йосип.
  – Відіграюсь – заспокоїв його Якуб. Семен виклав свої карти на стіл.
  – Каре тузів – освідчив голосно.
  – A в мене п’ять королів, - екзорцист показав свої карти. – Я виграв!
       «Полювання на Молотова»
 • Першою реакцією Якуба було просто застрелити того негідника, але він пригадав собі, що надалі стоїть перед театром. Культура перед усім!... Тому замість револьвера дід витягнув з кишені гранату.
       «Якуб в опері»
 • – Шось нас тут не люблять – занепокоївся Семен. – Цікаво, чому б це?
  - І козак натягнув на себе шинель, яка ще пам’ятала часи маршу Брусілова, поправив пожовклі стрічкі від царських орденів та браво посунув на бокир папаху…
 • Нарешті цивілізація! Тут знайдемо алкоголь в цілодобовому!

-     Подивіться навкруги, потіште око красою природи замість того, щоб цілий час пити, врешті-решт, для того ви сюди приїхали. - Так Якуб дізнався, навіщо люди їздять на екскурсії.

 • Той автобус сподобався Якубу вже в Польщі. Він був зовсім іншим від тих, що курсували до Войславіц. У середині салону крісла були зручніші і чомусь не порізані ножами, вікна також були не запльовані...
       «Мандрівка»
 • - Порядок нарад. По-перше, справа Мага і Коваля. Чи хтось хоче щось підсумувати?
  Мужики подивились на себе i почухались в потилиці.
  – Еееее – хтось висловив спільну думку.
 • Зі знаннями, то як зі спиртом, - міцної голови треба до них...
 • – Ті, що вижили, хіба не зможуть з’їсти решти...
  – За них то зробить час.
       «Російська рулетка»
 • Потиснули собі руки. Екзорцист поставив на стіл пляшку слив’янки. Випили, налили ще, тяпнули на другу ногу, ну, бо після першого ж не закусують... Потім випили третю чарку, бо Бог трійцю любить, потім четверту, бо хата має чотири кути, а кінь чотири ноги. Потім по п’ятій, бо у руки п’ять пальців, а танк мав чотирьох танкістів і собаку, потім по шостій, бо колись тиждень то мав шість робочих днів, потім по сьомій, бо все ж таки сім днів у тижні...
 • – Ви припустились серйозної помилки – сказав дідуган. – Ви сприйняли мене за Святого Миколая…
  – А що, ти тільки так нарядився?! – не витримав допитувати секретар.
  – Але ж ні! Я – самий справжнісінький Дід Мороз!
       «Порахунки в ніч перед Різдвом»

-      Золоті зуби, б/у. Стан добрий. Гуртом, роздріб. Недорого.

-      Усування еспералів, а також інших чужорідних імплантів і антен спецслужб з мозку.

-      Агротуризм. Гостинне, автентичне село в мальовничій місцевості на північ від Києва. Тільки в нас білі гриби важать 30 кг!
     Джерело: «Дрібні оголошення» – кінцева обкладинка книги

 

Вішати кожен може

 

 • - Ізидор ледве встиг прикрився долонею, але власне у ту мить підслизнувся на розхляпаній калюжі і, покотившись вниз по сходах, спочив мальовничо в багнюці посеред подвір’я.
 • – Якщо тебе нудить, то ти, того, не стісняйся, а візьми собі і зригни – порадив прадід. – То заспокоює.
       «Поле очеретів»

– Зараз нам ще мотузки не вистачить! – сплюнув Семен. – Може я тих, шо лишились шабелинкою посічу, а?
– Зрадників вішають.
– Але ж в Біблії написано: „Зло Добром перемагай”, а сталь є добра! – відстоював козак.
     «Рекрути (Новобранці)»

 

Homo bimbrownikus

 

 • Виробник одягу б/у налагодить співпрацю.
 • Маєш гроші, але не вистачає досвіду? Давай поміняємось!
 • Наша команда закопає Ваші проблеми гуртом і вроздріб!
 • Бетонування, забивання дошками, прикінцеві роботи. Поховання входить в ціну послуги.
 • Духи: виклик, усунення, інсталяція, перевірка, сервіс.
 • ВІП-труни. Нові, б/у, лізинг. Постійним клієнтам – кліматконтроль та супутникове ТБ у подарунок!
 • Курси ледарювання та дебошу. Нардепам – знижка 25%.
 • Консервування брам та порталів до інших світів.
 • Вишивання хрестиком і гладдю ви(с)тирачок. Дешево, солідно.
 • ОпраФлю книги Ф шкіру опраФника.
       Джерело: «Дрібні оголошення» – кінцева обкладинка книги

 

Норвезький Щоденник – Том І. Втеча

 

 • Спостерігач ніколи не досвідчує тої самої культури, що й особа за якою спостерігають.
 1. o– Ви, капіталісти дуже спритні. – Тут я просто вже не витримав. – Але я розшифрував один з Ваших планів.
  – Який план? (...)
  – Ти тільки подивись на це – Я вийняв з холодильника кусок голандського сиру. – Ви, кровопивці, виготовили такий сир.(...)
  – Ну і що тут такого? Сир як сир. Голандський. А може ви [комуністи] такого не маєте?
  – Маємо. Але тут головне йдеться про упаковку. Бачиш? У вас кожний шматочок окремо запакований у плівку.(...)
  – Що ти хочеш тим сказати?
  – А те, що робітник, який на розпакування шматочка сиру використовує хвилину, ніколи не буде мати достатньо багато часу, щоби організувати революцію!
  • опис: розмова Томка зі Свеном під час сніданку.

 

 

«2586 кроків»

 

-        Сама лише думка про гріх вже псує душу людини більше ніж сам гріх, тому, краще часом згрішити, щоби вже про то не думати…

-        Війна – це час зневаги для людського життя.
     «Грішка»

 

-        Шістдесять років, то вже поважний вік, в якому навіть атеїст-комуніст починає періодично мати сумніви.
     «Погані часи»

 

 

«Різник дерев»

– А шо, скло не берете? – І чуйна продавщиця показала (алкоголікам) на пластикові стаканчики.
     «Читаючи з землі»

- Я відчуваю, що Земна цивілізація власне тим винаходом підписала свій смертний вирок і сама зірвала дамбу, через яку тепер поглине нас отрута. Вже раніше одноразовість та недовготривалість продукції призвела до того, що люди жили посеред гір зі сміття. Інтернет дозволив впровадити цей смітник безпосередньо до наших домівок, сердець та розуму.

- Страх перед смертю – це страх перед незнаним.

- Найчастіше люди бачать те, що хочуть бачити.

-   Земна цивілізація досягнула дивного повороту, що зламало їй хребет. Люди не змогли вчасно затримати поступу і тепер ця техніка пожирає ЇХ світ. Вони навіть не помічають, як сильно вже змінила їх сама ментальність... 

https://atria.edu/rtp-live/ https://www.dilia.eu/rtp-slot-pragmatic/