BLOG

wedrowycz banner1

ZAPRASZAMY

34398678 1674086129294405 6176316787311771648 n

czwarta rewolucja

                Solidarność miała realną szansę przeobrazić kraj – ludzie mieli dość siermiężności socjalizmu, dość zamkniętych granic, dość układów i nomenklatury. Bunt w Polsce zapewne spowodowałby efekt domina – posypało by się całe RWPG. jaruzelski bunt zdławił wprowadzając stan wojenny. Ok 400 niepokornych zamordowano, (tzw. „Lista Rokity”) kilka tysięcy wypchnięto na emigrację. Pozwoliło to przedłużyć o 8 lat agonię komuny. Zastanawiam się często jak bardzo inaczej potoczyły by się moje losy gdybym od małego żył w wolnym kraju… Ostatnie lata PRL-u to czas szybkiego uwłaszczania się ludzi z MSW i PZPR.

                W 1992 historia znalazła się na kolejnym rozdrożu. Była szansa rozbić postkomunistyczny układ, pozbyć się ubecząt i agentury z życia społecznego. Była szansa na realny demontaż postpeerelowskich układów. Odwołanie rządu mec. Olszewskiego (de facto powinniśmy traktować „noc teczek” jako ubecki ZAMACH STANU) zakonserwowało układ na kolejne 13 lat. Dopiero wybory z 2005 roku oznaczały pierwszy przełom… Nieśmiały i bardzo szybko zdławiony. A potem jeszcze był Smoleńsk. Obecna rewolucja – czwarta z kolei zapewne także skończy się rozczarwaniem…

O złodziejach

Rząd chce powołać komisję śledczą badającą kwestie działania piramid do wyłudzeń podatku Vat. Opozycja się stawia – wiedzą że komisja obnaży ich wieloletnie zaniedbania, gry służb specjalnych (niekoniecznie polskich), mafii oraz powiązania beneficjentów procederu z elitą ówczesnej władzy.

Mnie martwi co innego – wiemy że rąbnięto niewyobrażalne kwoty rzędu 250 miliardów złotych. Władza obecna najwyraźniej położyła już na tym krzyżyk. Nie mówi się nic o tym że pieniądze te są odzyskiwane, mienie przekręciarzy też konfiskowane nie jest…

Rząd stworzony przez członków partii PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ nie bardzo jakby rozumie że prawo nakazuje wsadzić złodziei i oszustów do pierdla, a sprawiedliwość wymaga odzyskania łupów i zrefundowania strat pokrzywdzonym.

A skoro jesteśmy przy temacie kradzieży – przypominam rządzącym że przydało by się zwrócić wreszcie ludziom 167 miliardów które tusk ukradł z II filara OFE. Mam też pytanie – gdy tusk kradł czy ktokolwiek z ówczesnej opozycji powiedział głośno że tak nie wolno?

Trochę propagandy

antywojennej w wykonaniiu amerykanskiej lewicy - ale wklejam bo ciekawie zrobione.

 

https://www.youtube.com/watch?v=SSnw1JaL2uA

o kierunkach

 http://www.fronda.pl/a/zbigniew-kuzmiuk-wazny-projekt-socjalny-pis-doplaty-do-najmu,111343.html

O co chodzi? Ok 40% populacji ma dochody zbyt niskie by kupić sobie mieszkanie lub wynająć po stawkach komercyjnych a jednocześnie zbyt wysokie by ubiegać się o mieszkanie socjalne. PiS wymyślił więc dopłaty do wynajmu (po spełnieniu pewnych kryteriów).

Jest to kompletna bzdura.

Cenę kształtuje rynek – kupa ludzi chce wynająć mieszkanie – więc właściciele nieruchomości żyłują ich jak chcą i wyznaczają stawki z sufitu. Jeśli więcej ludzi będzie stać to ceny najmu jeszcze wzrosną, co więcej będzie się opłacało budować całe osiedla pod wynajem – bo zwrot takiej inwestycji nastąpi bardzo szybko. Nastąpi prawdopodobnie kolejny wzrost cen mieszkań, co więcej powstanie cała kasta kamieniczników – z wszystkimi patologiami które były przed wojną. Nastąpi przepływ ogromnych sum z kasy państwa do i tak już głębokich kieszeni rozmaitych cwaniaczków.

Moim zdaniem wyjście z sytuacji to wyłącznie upowszechnianie własności nieruchomości – czyli likwidacja barier powodujących że mieszkania są zbyt drogie. Pisałem o tym nie raz – trzeba udostępniać grunty państwowe pod budownictwo indywidualne, uwłaszczyć działkowiczów, odrolnić ziemię orną (najlepiej na terenie całego kraju) oraz promować technologie umożliwiające budowę tanich domów i domków.

MAŁY DOM W CENIE SAMOCHODU (+ spłata ziemi rozłożona na 40 lat + ulga podatkowa na budowę) – to jest właściwy kierunek…

 https://www.youtube.com/watch?v=eDETRf4yboQ

 https://www.youtube.com/watch?v=YxYMkesUlqw

Koszt budowy domu w konstrukcji szkieletowej to 700-1000 zł/m2 Pamiętajmy też że 40 m2 domu to więcej niż 40 m2 mieszkania – opony mieszkają nie pod wanną a na strychu, rower zamiast w przedpokoju stoi i komórce…

o konstytucji

Coś mi się zdaje że sąd najwyższy łamie konstytucję - konkretnie punkt o wolności sumienia... 

http://niezalezna.pl/227862-mocne-slowa-pod-adresem-sadu-po-decyzji-ws-drukarza-sad-najwyzszy-stanal-po-stronie-tych-ktorzy-chca-gwalcic-wolnosc 

Zasadniczo jestem za wolnością - niech każdy kto ne robi krzywdy innym szuka szczęścia po swojemu.

Ale każdy powinien mieć też zagwarantowaną wolność prowadzenia działalności, ochronę reputacji i swobodę wyboru klientów. Jeśli ktoś uważa że realizacja danego zlecenia jest niezgodna z misją firmy, filozofią jej działania, przekonaniami pracowników, lub godzi w reputecję marki powinien mieć prawo odmówić obsłużenia. 

To wielki kraj i naprawdę miejsca starczy tu dla wszystkich. Jeden drukarz odmówi, drugi obsłuży z przyjemnością i da rabat... 

Średnioweiczna Baszta

zostanie obudowana!? 

 

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul/bitwa-o-baszte-sasiedzi-boja-sie-ze-inwestycja-ja-podkopie,4683017,art,t,id,tm.html

 

to już kolejna kontrowersyjna decyzja krakowskiego WKZ.  

źle się dzieje...

banalność i powszechność zła

Część przestępstw ludzie popełniają z chciwości. Część by zaspokoić żądze lub zrealizować chore fantazje. Jakiś odsetek popełniają z głupoty. Nieliczne zbrodnie popełniane są w imię wyższych celów – a konkretnie w imię tego co zbrodniarze uważają za nadrzędne. Gdy śledzimy historię ludzkości uderza nas bezsens popełnianego zła, prymitywny poziom większości tyranów i zbrodniarzy…

Ksiądz z którym kiedyś rozmawiałem powiedział że diabeł jako upadły anioł to istota znacznie inteligentniejsza niż my. W piekle jest samotny i znudzony – nie ma z kim pogadać. Rozprasza nude szczując ludzi by robili sobie wzajemnie krzywdę – zapewne bawi go to jak prymitywów bawią walki psów czy kogutów… Gdy popełniamy grzech czujemy odbicie bezbrzeżnej samotności szatana. Dlatego tak chętnie źli ludzie szukają sobie kompanów. Tworzą gangi, grupy przestępcze. Mafie.

Dlatego wandale, feministki, pedofile i temu podobna ferajna tworzy w necie własne strony, listy dyskusyjne, zamknięte fora, wrzuca zdjęcia dokumentujące swoje obrzydliwe upodobania i ohydne dokonania… Szukają sobie podobnych. Szukają potwierdzenia że na świecie istnieją im podobni. Że czyniąc zło nie są sami..

Internet z jednej strony ułatwia im kontakt, umożliwia zdobycie uznania im podobnych, daje poczucie usprawiedliwienia – świadomość że nie są jednoosobową mniejszością bo różne aspekty zła posiadają licznych wielbicieli. Z drugiej strony dla zdrowej części społeczeństwa stanowi czytelne ostrzeżenie – pokazuje ile mroku skrywają dusze naszych bliźnich.

nadchodzą obniżki podatków.

Nareszcie 

http://www.fronda.pl/a/czas-na-polski-biznes-od-stycznia-duze-zmiany,111206.html

od stycznia nższy CIT i niższy ZUS 

 

O audycie

Dla mnie naturalnym odruchem jest dokonywanie audytu naszych polityków. 

wszystkich. Tych których lubię też - skutkiem czego jestem coraz bardziej rozczarowany.

ale robię to by głosować świadomie. jeśli znów oddam głos na mniejsze zło - muszę wiedzieć dlaczego. Muszę we własnym sumieniu rozważyć - dlaczego stawiam krzyżyk w konkretnym miejscu.

Są też w polityce ludzie których skreśliłem już dawno i na zawsze

Przykłady:

nie przekreślam wszystkich byłych członków PZPR. Warunki za komuny były jakie były. Inaczej wyglądało to w miastach inaczej na prowincji - często zapisanie się choćby pro forma do komuchów dawało możliwości działania i zrobienia czegoś dla społeczności lokalnej...

Po 1989-tym był natomiast czas by się odciąć, wyplątać i działać już na własną rękę lub w ramach zupełnie nowych niebolszewickich struktur.

Przekreślam całe SLD. Raz na zawsze. Po bałaganiarskich rządach koalicji AWS-coś-tam nastąpiła bardzo silna wygrana lewicy. Liczono że "czerwoni" to nie są idioci. Że poluzują, pozwolą na rozwój, zetną podatki, pousuwają bariery dławiące ludzką inwencję. Głosowali na nich moi znajomi których wcześniej nigdy bym o to nie podejrzewał... Przekonywali mnie że to nowe czasy, a wśród komuchów są fachowcy. SLD w lata 2000-2004 miało władzę niemal absolutną. Wykorzystało ją by bezlitośnie grabić kraj i rozwalać wszystko co dało się rozwalić. 20% bezrobocia. Zadekretowanego, sztucznie utrzymywanego. W 2004 gdy pod koniec ich rządów weszliśmy do UE nastąpił masowy exodus ludzi którzy nie mieli tu już nic do straceni i którzy nie widzieli dla siebie w Polsce przyszłości.

Od tamtej pory - SLD i jego popłuczyny są dla mnie skreślone raz na zawsze. Mogli zrobić wszystko... Wykorzystali czas i możliwości by niszczyć. Nic ich nie usprawiedliwia. Ta partia powinna zostać zdelegalizowana - wszyscy powinni iść siedzieć a po wyjściu z mamra powinna ich objąć procedura śmierci cywilnej - na zawsze.

PO rządziło 8 lat. Poparcie mieli ogromne, plik mandatów poselskich na tyle gruby że mogli zrobić co tylko chcieli. I robili co chcieli. Niszczyli, deptali, okradali ludzi i kraj. Napisałbym dosadniej ale znów moderatorów zaczną place świerzbić. Po 8 latach [b]obudziliśmy się w kraju z którym zostało już tylko 400 księgarni. Nie 400 na powiat czy nawet województwo - tylko 400 na cały kraj.[/b] A tylko jedna z wielu branży zniszczonych przez tę bandę.

z mojego punktu widzenia - liczę że do 2021 odbuduję nakłady książek które miałem w roku 2011 gdy wszedł vat. Myślę o tym za każdym razem gdy na balkonie męczę się wkręcając detale do obróbki w imadło. Jest za ciasno. Gdyby nie tusk miałbym już dom, z garażem, szopką, warsztatem. Miałbym gdzie postawić tokarkę, frezarkę. Miałbym stół kreślarski by rozłożyć się z robotą... Pewnie w Wojsławicach stałby już "Dom Wędrowycza" z ekspozycją regionalistyczną... I parę innych projektów zdołałbym przeprowadzić...

Teraz złodziejaszki przychodzą jako "zatroskana opozycja". Mordy mają pełne współczucia dla kazdego. Jojczą jak to źle niepełnosprawnym, służbie zdrowia etc. To by było śmieszne gdyby nie było tak bardzo podłe i bezczelne. Byli u władzy. Co zrobili dla tych ludz? Nic.

Opozycja? dla mnie to jest mafia zamaskowana jako partia polityczna. A PiS jest zwyczajnie zbyt słaby, ciapowaty i zahakowany by ich wszystkich rozgonić nahajami a kierownictwo wsadzić tam gdzie im się należy.