BLOG

wedrowycz banner1

stan równowagi

PiS ma większość sejmową na poziomie minimalnym 235 mandatów pozwala przy obecności wszystkich posłów na przegłosowanie dowolnej ustawy. 

Teraz należy się obawiać sytuacji gdy nieoczekiwanie kilku posłów rozstanie się z życiem.

Niemożliwe?

obym się mylił...

hmm...

Kilka słów podsumowania.

Po pierwsze wynik wyborów jest marny – PiS zyskał 229-235 mandatów, Będzie w stanie wiele rzeczy przegłosować – ale z drugiej strony – brak mu jakiegokolwiek sensownego koalicjanta.

Po drugie – opozycja jest dość silna by sabotować na każdym kroku dobre pomysły PiS, zarazem chyba zbyt słaba by zablokować pomysły złe.

Po trzecie – przydało by się dokonać wyrywkowej kontroli w komisjach – ze szczególnym uwzględnieniem głosów nieważnych – wybory są w Polsce fałszowane. PiS niestety zaniedbał niezbędnego wsparcia dla Ruchu Kontroli Wyborów.

Po czwarte - powrót postkomuchów z SLD do koryta to klęska demokracji. Ta patia powinna ulec delegalizacji w2005-tym. Wysoka wygrana PO-KO to niestety efekt zaniedbań PiS – nie potrafiono złapać za jaja nawet ewidentnych przestępców.

Po piąte - w miarę dobry wynik PiS to efekt mobilizacji ludzi którzy na co dzień nie chodzą na wybory – a teraz poszli o przestraszyli się że stracą 500+. Po lewej stronie sceny politycznej są tylko przepływy elektoratu w obrębie trójkąta PO-SLD-PSL brak większych grup ludzi rozczarowanych polityką lewicy różnych odcieni i „nawracających się na kaczyzm”.

Z Tczewa

Mimo ze Neuman śmiertelnie obraził mieszkańców miasta i tak dostał od nich ok. 1200 głosów. 

aż strach pomyśleć - facet chyba miał chyba rację podsumowując poziom intelktualny swoich wyborców...  

Dlatego tak ważna jest w demokracji ŚWIADOMOŚĆ - by nie głosować jak stado bezmyślnych baranów... By wiedzieć na kogo się oddaje głos. Nawet jeśli ktoś był fanatykiem KO mógł przecież skreślić inne nazwisko na liście. Pokazać swoje partii żółtą kartkę - dajemy wam poparcie, ale tego a tego lepiej żebyście odstawili na boczny tor, albo się z szeregów pozbyli... 

No niestety...

Korekta w dół - PiS ok 44% co przełozy się na ok 235 mandatów w sejmie i ok 53-55 w senacie. 

Oficjalne wyniki nie bedą raczej znacząco inne. 

 

ciut lepiej

wedle wyników cząstkowych:

PiS: 49,3%

KO: 22,27%

Mają władze do samodzielnych rządów. Mogą zrobić WSZYSTKO. Teraz módlmy się żeby tylko tej szansy nie spieprzyli...

 

wyniki tak sobie...

Wedle sondaży: 

 

PiS - 43% - marnie (liczyłem na ponad 50%) (myślę że przy liczniu ciut wzrośnie - ludzie nadal wstydzą się przyznać że na nich głosowali.)

PO - 24% - szokująco dużo ludzi nie dostrzega że to złodzieje... taśmy Naumana nikogo nie przetrzeźwiły. Im też przy liczeniu może wzrosnąć - także na drodze ordynarnch fałszerstw - "Ruch kontroli wyborów" nie dostał w stosownym czasie wsparacia i chyba poszeł w rosypkę... 

Lewaki i ludowcy - niezły wynik  - ludzi najwyraźniej zapomnieli już tragedię rzadów SLD-PSL Ja niestety pamiętam co te (----) wyrabiały gdy zawładnęły korytem... 

(Kukiz poszedł z ludowcami...)

Konfederacja - ponad 6% - ale myślę że ostatecznie wyniki będą inne i progu nie przekorczą.

*

Jak to widzę? 

Realne są niestety rządy koalicji strachu - wszyscy przeciw PiS. Jeśli ordynacja da PiS-owi niewielką  przewagę - będą uparcie sabotować każdy dobry pomysł, nie będą natomiast dość silni by zastopować pomyły głupie. . 

Potencjalna Koalicja PiS-Konfederacja wiele nie zmieni zwłaszcza że Konfderacja zdobędzie zaledwie kilka mandatów. 

Po miesiącach ujadania na PiS korwinwcy raczej nie bedą skłonni do koalicji. Raczej wejdą do grupy "wszyscy przeciw kaczystom". PiS to pragmatycy - będą bardziej elastyczni, tylko nie wiadomo czy warto gadać...  

39% Polaków wybory miało tradycyjnie w )*(

 

 

"ogranizacje kobiece"

https://www.fronda.pl/a/przerazajace-45-mln-dziewczynek-ofiarami-selektywnej-aborcji,134508.html

co na to europejskie i amerykaŃskie feministki? 

oczywiście jak zwykle - NIC. 

upadek...

https://niezalezna.pl/292371-nobel-dla-przyjaciela-dyktatora

Myśli złote i brązowe..

Gdy się śpi w okularach ma się wyraźniejsze sny... 

do poczytania

i przemyślenia...

https://euroislam.pl/kosciol-wobec-migracji-dobre-serce-nie-wystarczy/