BLOG

 

upior-w-ruderze

Jerzy Stuhr - w szpitalu

https://dorzeczy.pl/kraj/146901/jerzy-stuhr-trafil-do-szpitala-jego-stan-jest-ciezki.html

Wielki wybitny Aktor. Gorzej z poglądami politycznymi.  

Ale 3mamy kciuki by się wykaraskał. 

Do przemyślenia

https://niezalezna.pl/340526-lewicowe-wladze-nowego-jorku-skazaly-tysiace-mieszkancow-domow-opieki-na-smierc-z-powodu-blednej-analizy

A u nas? Odpukać - rząd ogarnął temat a epidemia przebiega w sposób jakoś tam kontrolowany. 

Od początku całej tej katastorfy umarło tylu Polaków ilu włochów mierało w ciagu 2-3 dni. 

*

A gdyby rządził ktoś inny? Gdyby ministrem zdrowia znów była pani od rzucania kaminiami w dinozaury? 

z kronik kasty

https://niezalezna.pl/340497-kara-za-smiertelne-pobicie-dwoch-osob

gówniarz 17 lat bije sąsiada aż ten umiera. 

trafia do poprawczaka. 

ucieka. 

bje kolejnego człowieka aż ten umiera... 

Wyrok?

 

                        ....6 lat więzienia

 

coś bym napisał ale wyroki za obrażanie sądu bywają akurat dość surowe...

wyniki

Wygląda na to (odpukać) że wygrał Andrzej Duda. Różnica rzędu 1,6% - zaważyło ok 400 tyś głosów. Po takiej szarpaninie wynik, zwłaszcza uzyskany minimalną przegawą - cieszy, ale pozostaje głęboki niesmak. 

Niemal połowa populacji nie dostrzegła że kampania trzaskowskiego była jednym wielkim rynsztokiem skierowanym w kontrkandydata. (np pedoflska okladka "Faktu". A ci którzy to dostrzegali uznali że cel uświęca niegodziwe środki.

To bardzo smuci - pokazuje bowem zdziczenie obyczajów, zbydlęcenie i otępienie ogromnej części społeczeństwa. Podatność na manipulacje. Zanik elementarnego poczucia smaku. Zanik zdrowego poczucia obciachowości i naganości pewnych działań.

Jadąc wczraj z centrum Krakowa do Huty mijałem  ponalepiane plakaty - praktycznie wszystkie A.Dudy były uszkodzone lub zniszczone. w wielu oczy wydrapano albo zamlowano na czerwono. Plakaty trzaskowskiego - nietknięte. Na jednym tylko dopisek długopisem, na drugim ślad błota. To pokazuje różnicę poziomu moralno - etycznego elektoratów.  

 

Nastąpił zanik odruchu - nie pozwolę by prowadziły mnie chamy. Że nie będę słuchał ludzi wulgarnych. To nie jest towarzystwo dla mnie. Zamiast tego jest niszczenie wizerunków. (swoją dorga co na to monitoring?)   

Obok troglodytów na Traskowskiego zagłosowali ludzie kórzy nie rozumieją co to jest wiek emerytalny. Czy byli gotowi beztrosko poświęcić bodaj najważniejszą zdobycz socjalną? Czy byli gotowi poświęcić swoje matki żony córki - niech harują siedem lat dłużej - byle "dowalić wrrrogom"? Nie wydaje mi się. Raczej ONI TEGO PO PROSTU NIE ROZUMIEJĄ. I to nie jest nawet smutne - to jest przerażające. 

 

wyniki...

No cóż... 

Na razie mamy z badania głosujacych - to się może zmienić.

Ktokolwek wygrał - przeszedł minimalną przewagą głosów. 

Jest to o tyle niedobre że wynik będzie przez kolejne lata kwestionowany. 

 

Rocznica "Krwawej Niedzieli"

I odżywają stare dyskusje - tu dość wyważona opinia o tym na ile St.Bandera odopowiada za Wołyń.

https://fronda.pl/a/czy-stepan-bandera-to-wlasciwy-symbol-ludobojstwa-na-wolyniu,147118.html

i z drugiej strony - czy jego zasługi na rzecz powstania niepodleglej ukrainy nie są przypadkiem stanowczo przeceniane... 

Podpowiadam:

https://niezalezna.pl/340132-dotad-137-przypadkow-lamania-ciszy-wyborczej

za złamanie ciszy wyborczej można wlepić do 20 tyś grzywny 2'740'000zł - powliłoby np. wyremontować nieduży szpital, albo zbudować szkołę...

O paranoi...

na marginiesie dyskusji w nece trafiłmi się taki link:

http://www.kulturabezpieczenstwa.pl/prawo/945-dyskryminacja-w-rekrutacji-pracownikow

Zasadniczo artykuł polecam - mówi co wolno a czgo nie wolno gdy się kogoś chce zatrudnić...

Paranoja... Zasadniczo w ogłoszeniu o pracę niczego nie wolno pisać wprost. 

Co więcej jak się nam ktoś nie spodoba w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej i go nie zatrudnimy to może nas ciągać po sądach za dyskryminację - prawdziwą lub urojoną.

Nie mogę napisć np: do wypieku opłatków zatrudnię mężczyznę w określonym wieku, katolika, bez tatuaży - bo złamię ze 4 przepisy jednocześnie. 

Dożyliśmy smtnych i potwornych czasów... 

przed drugą turą

Idzie druga tura. Będą to dziwne wybory o niskiej frekwencji – masa ludzi wyjechała już na jakieś tam wakacje.

Robię audyt…

Kandydatów mamy dwu: Andrzej Duda jako prezydent kraju jakoś tam się sprawdził. Umie ogarnąć najważniejsze obowiązki. Masa rzeczy mu umyka. Nie podjął wielu działań które mi wydają się absolutnie oczywiste. Stara się być miły nawet dla wrogów. Umie polcieć za granicę i pogadać – choć umówmy się - raczej niewiele z tego wynika.

Kontrkandydat jako prezydent stolicy pokazał że nie ogarnia nawet rzeczy elementarnych. Gdy ktoś pomoże i ogarnie za niego – reaguje fochem – tak było z pękniętą rurą. Ma w dupie krzywdę zwykłych ludzi – czego najlepszym dowodem są jego działania w kwestiach złodziejskiej reprywatyzacji. Jedyne co mu w miarę wychodzi to finansowanie milionowym dotacjami gejów, ubeków i antify.

Duda to symbol stagnacji Polski pod rządami PiS-u. Nie będzie lepiej. Jest ryzyko że będzie gorzej. Będą przekręty – ale niewielkie, będzie złodziejstwo, będzie dokręcani śruby z podatkami. Za to będą nam łopotać sztandary biało-czerwone a nie tęczowe.

Trzaskowsi to symbol władzy która dławiła nas przez osiem lat – pustych obietnic, niewyobrażalnego złodziejstwa buty i bezczelności rozmaitych pełowsich kacyków. Pogardy dla ludzi - tych biedniejszych, gorzej ubranych, ze wsi i małych miasteczek.

Za Dudą stoi PiS – partia socjalstyczno-etatystyczna. Lewica kościółkowa. To że są kościołkowi sprawia że nie skrzywdzą ludzi. A w każdym razie nie celowo.

Za Trzaskowskim stoi mafia udająca partię polityczną. Okraść ludzi z II filaru, okraść ludzi z 7 lat emerytury to dla nich tyle co nos wysmarkać. Już to raz zrobili.

PiS wygrał wybory, potem wygrał kolejne - rządzi już pięć lat. Widzimy jak rządzi. Jest byle jak – ale jakoś jest.

PO przegrała wybory – ale z tego co wyczyniają jako przegrani możemy się domyślać ja im palma odbije w razie wygranej

 

Duda to ryzyko zmian na gorsze. Trzaskowski to pewność zmian na gorsze.

 

Ja zagłosuję na Dudę – choć po prawdzie głównie przeciw Trzaskowskiemu.

Ale to jak głosować każdy musi sam skalkulować. Samodzielnie. Ocenić minione lata. Zrobić bilan zysków i strat.