BLOG

wedrowycz banner1

Wystawa

Komplet plansz (14 sztuk) wystawy dokumentującej udział mieszkanców Ziemi Wojsławickiej w zrywach nardowych otrzymała szkoła podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Wojsławicach-kolonii.  

Drugi komplet można podziwiać na ekranach przy pomniku Jakuba Wędrowycza ul Krasnystwska 81 Wojsławice.

Odrobina obustronnego zrozumienia...

W Lublinie w sobotę doszło do tzw. „marszu równości”. Marszu miało nie być – bo wojewoda obawiał się (i słusznie) burd i zagrożenia. Ostatecznie uległ. Wedle organizatorów demonstrowało około 1200 tęczowych aktywistów (w większości przyjezdnych). Marsz próbowało zablokować około 200 aktywnych przeciwników z czego 21 zatrzymała Policja. Na demonstrujących poleciały race oraz kamienie – ale ponieważ oddelegowano kilkuset gliniarzy w tym dziesiątki po cywilnemu uniknięto rozlewu krwi.

Jak ja to widzę?

Zasadniczo cała ta sprawa nie podoba mi się i to z wielu powodów.

Po pierwsze: całe życie kieruję się zasadą otwartości i maksymalnej tolerancji wobec innych ludzi. Dlatego m.in. uważam że należy zachować elementarny takt i nie należy pchać się tam gdzie nas ewidentnie nie chcą. Towarzystwo LGBTQ rości sobie prawo do zawłaszczania przestrzeni publicznej – zatem musi liczyć się z reakcją ludzi którzy uważają że ta przestrzeń jest ich, lub powinna być wspólna. Stanowczo jestem przeciw prowokacjom – a w tych to środowisko celuje – że przypomnę profanację grobu Nieznanego Żołnierza i próbę organizacji marszu gejów w Krakowie w terminie w którym idzie procesja z relikwiami św. Stanisława… Wydaje mi się że konfrontacyjne nastawienie środowisk nie jest tu przypadkowe… Umiarkowany rozlew krwi może przełożyć się na konkretne korzyści polityczne i finansowe…

Z drugiej strony – uważam że każdy powinien mieć niezbywalne prawo by szukać szczęścia i samorealizacji po swojemu – o ile nie szkodzi innym. Stąd reakcję środowisk konserwatywnych i patriotycznych uważam za przesadzoną – kamienie mogli sobie darować, racami tez nie musieli rzucać. Uważam też że wszelkiej maści „inni” powinni mieć prawo do zrzeszania się, zakładania własnych lokali, organizacji klubów, (także z dark-roomami), wydawania gazetek, etc. Dałbym im pasmo – niech założą własną tęczową telewizję. To wolny kraj, terenu mamy dość – pomieścimy się wszyscy i będzie na tyle luźno żebyśmy nie musieli deptać sobie po odciskach i kopać po kostkach. Jeśli tęczowi zechcą niech zbudują własne miasto – będą u siebie. Nie widzę problemu żebyśmy sobie koegzystowali. Wystarczy że lokal będzie oznakowany by nie włazili tam przypadkowi przechodnie. Zobaczę drzwi w odpowiednim symbolem – pójdę dalej i tyle. Mamy wolność gospodarczą. Spokojnie mogą istnieć lokale tylko dla gejów, tylko dla rudych, tylko dla kobiet, tylko dla szachistów... etc. i takie które przyjmują wszystkich. Wiemy - do tych nie wchodzimy, w tych spotkamy wyłącznie swojaków, a w tych możemy spotkać "nie-swojaków" ale tu akurat nie wolno o to pyszczyć. 

Z trzeciej strony – niestety fakty są dość jednoznaczne – „tęczowi” odpowiadają za ogromną liczbę przypadków pedofilii. Tak po prostu jest i nie ma co zaklinać rzeczywistości. Ciągnie się to od czasów starożytnej Grecji po czasy najnowsze… Problem pedofilii w Kościele Katolickim to w 90% efekt tolerowania gejów w sutannach którzy po wyświęceniu nie zdołali wytrwać w czystości… Dlatego uważam że należy wmontować pewne zabezpieczenia. By z jednej strony trochę ucywilizować to środowisko z drugiej - by uspokoić wzburzenie i obawy heteroseksualnej większości. Publiczne zerwanie niepisanych aliansów byłoby tu dobrym posunięciem. Oczekiwałbym tu: na początek pełnej jawności – dziś trudno zdobyć dane o skali przestępczości seksualnej przeciw dzieciom, oraz nie sposób zdobyć informacji o orientacji seksualnej pedofili i płci ofiar. Następnie chciałbym otwartego potępienia pedofilii przez szefostwo wszystkich „tęczowych organizacji” i homo-celebrytów, oraz napiętnowania i wykluczenia pedofili z wszelkich organizacji LGBTQ. Nie powinno być tak że ktoś w telewizji publicznie oświadcza ze jest pedofilem, a drugi opowiada o swoich przygodach i homoseksualnej inicjacji w wieku 14 lat… (oba przykłady z naszej TV niestety). Powinna iść za tym pomoc policji w identyfikacji sprawców przestępstw przeciw dzieciom oraz większa moderacja dyskusji na tęczowych forach. Myślę że dobrym posunięciem byłyby zapisy prawne podobne do istniejących w Rosji – bezwzględny zakaz homporopagandy skierowanej do dzieci i młodzieży oraz surowe kary za stosunki homoseksualne z nieletnimi i niepełnoletnimi.

Konsekwentnie i w porozumieniu realizowany program „homoseksualizm wyłącznie 18+” na pewno rozwiązałby wiele spornych kwestii. Niech każdy trzyma się swojej storny płota i naprawdę nie ma się o co żreć.

Sukces

Straż graniczna rozbiła szajkę producentów narkotyków. zlikwidowano 3 planacje marihuany, zaorano 1400 krzaków, przejęto 70 kg gotowego wyrobu...

Jak zdecydowany przeciwnik narkotyków powinienem przyklasnąć.

Gryzie mnie tylko pytanie - kto pilnował granicy w czasie gdy strażnicy włazili w kompetencje policji?

O szczepieniach

Jako archolog z wykształcenia i i historyk-amator jestem entuzjastycznym zwolennikiem szczepień ochronnych i antybiotyków. 

Niestety przypełza do nas moda z USA i teorie spiskowe o szkodliwości szczepień jako takich.

Jak to widzę? 

Jestem za utrzymaniem przymusu. Wprowadziłbym jednak zabezpieczenia.

Po pierwsze wyrywkowe kontrole jakości szczepionek.

Po drugie przerzucenie na producenta pełnej odpowiedizalnści za powikłania i ich leczenie.  

 

O przydatności

Polskie środowiska LGBTQ mogłby oddać wielką przysługę naszemu społeczeństwu. Gdyby tak kilku niezbyt miłych a za to dobrze zbudowanych gejów wzięło w oborty "Nergala" może przestałby uważać że gwałt to "dionizyjska radośc życia"...

O braku ojca

Pierwsza wojna światowa była dla niemiec hekatombą. Ogromny odsetek męskiej populacji cesarstwa pruskiego poległ na różnych frontach. Nieprzeliczona rzesza dzieci została sierotami.

Kilkanaście lat później do władzy dorwał się hitler… Dlaczego pokolenie doświadczonych śmiercią, pokolenie sierot wojennych zagłosowało i demokratycznie wybrało debila z wąsikiem który otwarcie obiecywał rozpętać kolejne krwawe wojny?

Czy wychowanie przez kobiety, przyniosło tym młodym mężczyznom jakieś deficyty w rozumieniu świata? Czy może brak autorytetu w postaci ojca sprawił że poszukali sobie autorytetu zastępczego i na niego przelali niezrealizowaną i nieprzepracowaną synowską miłość?

Czy podobny mechanizm może zachodzić w innych przypadkach? Czy nie warto zanalizować jaki jest wpływ pokoleń sierot na dochodzenie do władzy tyranów…

głos frustrata

 

Publicystka Eliza Michalik diagnozuje "kaczystów" 

,,Ja uważam, że wspólnym mianownikiem wyborców PiS jest nie głupota, ale frustracja. Ludzie sfrustrowani, którzy obwiniają innych o własne niepowodzenie w życiu, głosują na PiS, bo wierzą w łatwe recepty'' 

 

Pczątek się zgadza co do joty: owszem głosowałem na PiS a do tego jestem sfrustrowany jak diabli i obwiniam innych za moje niepowodzenia. 

Druga część wypowiedzi to jakiś bełkot - NIGDY  nie usłyszałem od  PiS ani od PiS-owców żadnej recepty, a zwłaszcza łatwej i to jeszcze takiej kóra pomogła by mi na moją frustrację... 

*

Kto mnie frustruje? 

Po pierwsze niemcy - wywołali wojnę wyniku której moja rodzina została przetrzebiona i do tego poczęstowali się różnymi naszyni dobrami a czego nie ukradli to rozpierniczyli.

PiS jakoś nie umie ścignąć ich o reparacje...

Po drugie ruSSkie - wprowadzili tu komunizm który nie tylko zablokował mojej rdoznie szanse realnego awansu ale dodatkowo sprawił że żyło nam się i biednie i marnie.  

PiS jakoś nie umie żażadac odszkodowań ani powsadzać ich polskojęzycznych pomagierów do pierdla... 

Po trzecie tuSSkie - podatek vat na książki zdemolował rynek co wyrwało mi 1/3 dochodów, do tego PO-muna zaiwaniła mi połowę kasy uciułanej na II filarze OFE. 

PiS nie wsadza władz PO do mamra, nie zniósł vat, nie oddał kasy z OFE... Nawet tego nie planują. 

*

Moje recepty są proste.: Bandziorów udających polityków trzeba torutrować by zeznawali, na podstawie zeznań trzeba odzyskiwać kasę którą ukradli, a potem należy ich wieszać - żeby był odstraszający przykład dla innych złodzei.

Ale to raczej ja daję je PiS-owi a nie PiS mnie. Zresztą PiS i tak mnie nie słucha...  

 

 

Z kuźni

Prace nad 10-tym zbiorem opowiadań bezjakubowych w zasadzie zostały zakończone. 

Przemyślenia p.Cejrowskiego

o związkach homoseksualizmu z pedofilią. W zasadzie nie powiedział nic nowego - do lat 70-tych pisano o tym w książkach 

https://www.facebook.com/Wojciech.Cejrowski/posts/2058838897494325

nie ze wszystkimi tezami się zgadzam a i w Polsce wygląda to trochę inaczej niż na zachodzie - ale warto poczytać i wyrobić sobie własne zdanie

ps. 

http://www.fronda.pl/a/bandycki-napad-we-wroclawiu-za-prawde-o-pedofilii,116553.html

p. janda.

Starsza pani ma kolejne odloty... 

http://www.fronda.pl/a/janda-w-spocie-po-wszystko-w-twoich-rekach,116572.html

Jak to skomentować? Najlepiej życzliwie: 

Pani Krystyno - niech pani lepiej uważa bo przyjdzie kaczka i panią zje...

*

Michał Żebrowski niestety nie lepszy...

http://www.fronda.pl/a/zebrowski-kosciol-saczy-nienawisc-w-serca-polakow,116561.html

*

Zastanawiam się - co skłania artystów tego formatu by stawać po stonie złodziei, by robić z siebie tak żałosnych błaznów...